Історія школи

Історія ЗОШ І ст. - д./с. Забойки


В 1850 році в селі Забойки було відкрито початкову школу. В школі було два класи. Уроки вів один вчитель.
В 1871 році в школі було 5 класів, навчалось 43 учнів . Навчання проводилось польською мовою.
В 1900 році  директором трьохкласної школи був Іпполіт  Яворський.
В 1920/1921 навчальному році в селі діяла однокласна школа з польською мовою навчання.
У 1930 році в селі відновила роботу філія товариства «Просвіта». Зусиллями членів «Просвіти» було відкрито 4-х класну початкову школу, вчителем у якій був Тимотей  Бордуляк, парох  греко -католицької церкви села, український письменник.
В 1932/1933 навчальному році діяла двохкласна школа з польською мовою навчання. Навчалось 65 учнів. Директор школи пані Масловська.
З 1939 року школа поділена на польське і українське  відділення. Директор п. Кочмарський.  На українському відділенні працювала одна вчителька і навчала дітей з усіх предметів. Будинок  школи мав чотири навчальних кімнати.
1 вересня 1944 року розпочались заняття у семирічній школі. В 1951 році відбувся перший випуск. Директор Славінський П.Ф.
Станом на 1958-1959 рр. в с. Забойки діяла семирічна школа. Працювала у дві зміни. В школі була пришкільна навчально-дослідна ділянка і зоологічний куток. Директором школи був Болюх Г.І..
В 1981 році школа в селі Забойки була закрита в зв'язку з тим, що в селі Почапинці побудували середню школу і туди перейшли вчитися  всі діти села.
На прохання батьків, в1991 році, було відновлено роботу школи, а в січні 1992року в приміщенні школи  відкрили садкову різновікову групу. Директором школи-садка працювала Табака Т.Д.. З того  часу в селі Забойки діє  загальноосвітня школа – садок І ступеня.
Школа має глибоку історію та традиції:
-    День Знань і Свято останнього дзвоника.
-         Посвята у першокласники.
-         Шкільний фестиваль «Осінні фантазії».
-         Святкові ранки до свята Миколая.
-         Новорічний карнавал.
-         Шевченківські дні.
-         Свято Матері «У світі усе починається з мами».
-         Відзначення  релігійних  та національних свят.



Немає коментарів:

Дописати коментар